Potravinová kríza vo svete sa zhoršuje a trendy sú znepokojujúce, hladom trpí už rekordne veľa ľudí
Počet ľudí bez každodennej adekvátnej stravy vzrástol v minulom roku o 40 miliónov.
Filtrovať podľa kategórie
Počet ľudí bez každodennej adekvátnej stravy vzrástol v minulom roku o 40 miliónov.
Malokarpatský región tvoria mestá a obce pozdĺž Malých Karpát, v okolí mesta Pezinok.
Antony Blinken to uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v predvečer výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne.
Pre celé Slovensko platí výstraha prvého stupňa pred búrkami do 20:00.
Sviatlana Cichanovská pre BBC povedala, že železnice zásobujúce ruské sily boli terčom 80 sabotáži.
Dekrét, ktorý vydali v sobotu, dodáva, že ak ženy nemajú dôležitú prácu v exteriéri, je pre nich lepšie zostávať doma.
Minister obrany SR sa v sobotu v priestoroch Múzea SNP v Banskej Bystrici zúčastnil na pietnej spomienke venovanej 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny – Deň víťazstva nad...
Minister Mikulec doposiaľ prežil päť pokusov opozície odvolať ho a chystá sa šiesty.
Pri inšpiratívnych vlastnostiach Štefánika by sa podľa Kollára nemali opomenúť Štefánikové zásluhy vo vojenstve, ktoré ovplyvnili úspech zahraničnej akcie Slovákov a Čechov v boji...
Cyklobus bude turistov s bicyklami aj bez nich voziť s výnimkou augusta každú sobotu až do konca septembra.
8.5.2022 (Webnoviny.sk) – Počet ľudí, ktorí denne nemajú dostatok jedla, dosiahol v minulom roku historické maximum a smeruje k „strašným“ novým úrovniam, keďže vojna na Ukrajine ovplyvňuje globálnu produkciu potravín.
Vyplýva to z Globálnej správy o potravinovej kríze, ktorú zostavili Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), Svetový potravinový program (WFP) a Európska únia.
V roku 2021 takmer 193 miliónov ľudí v 53 krajinách trpelo akútnou potravinovou neistotou, za ktorou je kombinácia konfliktov, extrémneho počasia a ekonomických dôsledkov pandémie koronavírusu.
Počet ľudí bez každodennej adekvátnej stravy vzrástol v minulom roku o 40 miliónov, čo podľa správy potvrdzuje „znepokojivý trend“ každoročného nárastu počas niekoľkých rokov.
Potravinovou neistotou najviac trpia obyvatelia krajín s pretrvávajúcimi konfliktmi vrátane Afganistanu, Konžskej demokratickej republiky, Etiópie, Nigérie, Južného Sudánu, Sýrie a Jemenu, uvádza sa v správe.
Ako predpovedá, v roku 2022 bude Somálsko čeliť jednej z najhorších potravinových kríz na svete, ktorú spôsobí dlhé sucho, zvyšujúce sa ceny potravín a pretrvávajúce násilie. Rôzne faktory by mohli do akútnej potravinovej krízy doviesť šesť miliónov Somálčanov.
Ďalšie riziko pre Somálsko a iné africké krajiny predstavuje aj vojna na Ukrajine, keďže sa spoliehajú na ukrajinskú a ruskú pšenicu, hnojivá a ďalšie dodávky potravín.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Hlad, Nedostatok potravy, potravinová kríza, Potraviny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Potravinová kríza vo svete sa zhoršuje a trendy sú znepokojujúce, hladom trpí už rekordne veľa ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.