Príliš rýchle uvoľňovanie opatrení môže viesť k prudkému nárastu nových prípadov koronavírusu, varuje EÚ
Stav, v ktorom jednotlivé krajiny prijímajú iné rozhodnutia ako ich susedia, podľa EÚ neprospieva boju proti šíreniu koronavírusu.
Filtrovať podľa kategórie
Stav, v ktorom jednotlivé krajiny prijímajú iné rozhodnutia ako ich susedia, podľa EÚ neprospieva boju proti šíreniu koronavírusu.
Fabrika v reakcii na klesajúci dopyt na trhoch s vozidlami a obmedzenia v dodávateľskom reťazci prerušila výrobu 17. marca tohto roku, pôvodne na dva týždne.
Vyhrali ste 33 333 €! Správa, ktorá by v dnešnej dobe istotne potešila každého. A práve takúto sumu vyhral jeden zo Slovákov.
Obmedzenie predbežne platí jeden mesiac, počas ktorého má Amazon zlepšiť pravidlá v oblasti bezpečnosti práce.
Minister hospodárstva nebude podľa vlastných slov súťažiť s predsedom vlády Igorom Matovičom.
Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny prijali na špeciálne adresy 22 524 emailových podaní so žiadosťami a výkazmi, z nich však iba 11 756 bolo správne vyplnených.
Trump sa podľa demokratov snaží zapáčiť voličom.
Krížové obsadenie ministerstiev sa „neujalo“
Podľa podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu Veroniky Remišovej je neprijateľné, aby sa vyhadzovali peniaze na predražené, nezmyselné a nepotrebné tendre.
V základnom scenári by sa ekonomika mohla vrátiť k svojej výkonnosti z vlaňajška už koncom budúceho roka.
15.4.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia, ktorá podľa mnohých analytikov po nástupe koronavírusu do veľkej miery „vyprázdnila pozície“ a rozhodovanie si zobrali do vlastných rúk jednotlivé členské krajiny, sa snaží vrátiť do hry.
Európska komisia by mala v stredu predstaviť takzvanú cestovnú mapu pre postupné uvoľňovanie opatrení, ktoré jednotlivé krajiny zaviedli v rámci boja proti šíreniu koronavírusu.
Podľa agentúry The Associated Press (AP), ktorá má k dispozícii návrh tohto materiálu, v ňom EÚ varuje pred príliš unáhleným uvoľňovaním opatrení. To bude podľa komisie „nezadržateľne viesť k príslušnému nárastu nových prípadov“ nákazy koronavírusom.
Brusel sa podľa AP obáva negatívnych následkov pokračovania stavu, v ktorom jednotlivé krajiny prijímajú iné rozhodnutia ako ich susedia, často bez akejkoľvek vzájomnej koordinácie, čo určite neprospieva boju proti šíreniu koronavírusu.
V návrhu cestovnej mapy komisia uvádza, že k uvoľňovaniu jednotlivých prijatých opatrení by malo dochádzať len veľmi postupne, a to až po tom, ako v danej krajine už istý čas kontinuálne klesá počet potvrdených prípadov, a tiež len za predpokladu, že nemocnice v tejto krajine sú pripravené na prípadné opätovné zvýšenie počtu pacientov.
Navyše, medzi uvoľňovaním jednotlivých opatrení by podľa komisie mala byť vždy prestávka v trvaní ideálne až jedného mesiaca, keďže efekt uvoľnenia týchto opatrení sa dá posudzovať len v rámci určitého času.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Príliš rýchle uvoľňovanie opatrení môže viesť k prudkému nárastu nových prípadov koronavírusu, varuje EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.