Utečenecký tábor Rohingov v Bangladéši zasiahol požiar, zničil príbytky tisícok ľudí
Hasičom trvalo dve hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Filtrovať podľa kategórie
Hasičom trvalo dve hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Navaľného odsúdili v roku 2014 za spreneveru a pranie špinavých peňazí. Ten to odmieta a tvrdí, že proces bol politicky motivovaný.
Zákaz sa týka aj ciest z Portugalska pre jeho rozsiahle dopravné spojenie s Brazíliou.
Ziskovosť firmy však poškodzujú náklady súvisiace s pandémiou, reťazec odhaduje, že za celý účtovný rok budú v sume 810 miliónov libier.
Ako vo štvrtok potvrdila jeho kancelária, dôvodom sú medicínske testy súvisiace so srdcovými problémami 84-ročného rodáka z Milána.
Komisia navštívila nemocnicu, v ktorej bol Lučanský hospitalizovaný.
Šéf ĽSNS Kotleba je členom komisie zriadenej ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou.
Cestujúci sa musia preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19 ešte pred začiatkom ich cesty.
Pápež sa zasadzuje za to, aby boli vakcíny dostupné pre všetkých.
Premiér niekoľko týždňov verejne oznamuje porušenie zákona Sulíkom, no nijak nekoná. Preto sa rozhodla vziať veci do ruky mimoparlamentná strana Dobrá voľba.
14.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ruská federálna väzenská služba vo štvrtok vyhlásila, že najväčší kritik Kremľa Alexej Navaľnyj v prípade príchodu z Nemecka čelí okamžitému uväzneniu.
Opozičný politik, ktorý sa momentálne nachádza v Nemecku, kde sa zotavuje po augustovej otrave nervovoparalytickou látkou typu novičok, avizoval nedeľňajší návrat domov, pričom obvinil prezidenta Vladimira Putina, že sa ho hrozbou zatknutia snaží odradiť.
Spomenutý orgán pred niekoľkými dňami požiadal moskovský súd o umiestnenie Navaľného do výkonu trestu na 3,5 roka pre porušenie pravidiel podmienečného trestu.
Federálna väzenská služba minulý mesiac požiadala Navaľného, aby sa v súlade s pravidlami podmienečného trestu prihlásil, a varovala ho, že ak sa nedostaví, bude čeliť väzeniu.
Navaľného odsúdili v roku 2014 za spreneveru a pranie špinavých peňazí. Ten to však odmieta a tvrdí, že proces bol politicky motivovaný.
Bráni sa tiež tým, že Európsky súd pre ľudské práva rozhodol o nezákonnosti odsúdenia a jeho podmienečný trest sa skončil 30. decembra.
Na prelome rokov ruské úrady vzniesli voči Navaľnému nové obvinenia z podvodov týkajúcich sa údajného nesprávneho zaobchádzania so súkromnými darmi vo výške asi 5 miliónov dolárov jeho protikorupčnej nadácii a iným organizáciám.
Navaľnyj skolaboval 20. augusta počas letu zo sibírskeho Tomska do Moskvy.
Po núdzovom pristátí lietadla ho umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti v meste Omsk, odkiaľ ho o dva dni previezli do Berlína.
Odborníci z Nemecka, Francúzska, Švédska a Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) otravu pripísali nervovoparalytickej látke typu novičok sovietskej výroby.
Kremeľ vytrvalo odmieta účasť na otrávení Navaľného, keďže ruské laboratóriá údajne nenašli žiadne známky otravy.
Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov dokonca vyslovil obvinenie, že Navaľného mohli otráviť až v Nemecku alebo počas letu z Ruska do Berlína.
Viac k témam: novičok, otrava
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská väzenská služba vystríha opozičného lídra Navaľného pred návratom do krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.