Stovky bosnianskych Srbov demonštrovali podporu svojmu separatistickému lídrovi, nechýbala ani podobizeň Putina
Protesty sa konali na neoznačenej vnútornej hranici v Bosne a Hercegovine, ktorá rozdeľuje krajinu na dva celky.
Filtrovať podľa kategórie
Protesty sa konali na neoznačenej vnútornej hranici v Bosne a Hercegovine, ktorá rozdeľuje krajinu na dva celky.
Medzi Azerbajdžanom a Arménskom už desaťročia trvá konflikt o Náhorný Karabach.
Prezidentka a premiér v piatok 1. septembra neprišli na slávnostné zasadnutie parlamentu a odovzdávanie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana.
Ministerstvo vnútra chce nájsť vhodnú lokalitu na vybavovanie cudzincov mimo obytnej zóny, a to na okraji mesta Veľký Krtíš.
Rusi tvrdia, že zachytili a zničili všetky tri ukrajinské plavidlá bez posádky, ktoré mali zaútočiť na Krymský most.
Ministerstvo obrany SR, ktoré je hlavným programovým partnerom, zaslalo pozvánky do 24 krajín, pričom účasť potvrdilo 11 z nich.
Podľa údajov Organizácie Spojených národov sa do Grécka tento rok dostalo viac ako 17 300 ľudí, väčšinou po mori.
Tento týždeň zažilo Rusko dosiaľ najväčší útok, keď počas jednej noci bolo zasiahnutých šesť ruských regiónov.
Obvinenia z vraždy a spoluúčasti na vražde nepodliehajú podľa nemeckého práva premlčacej lehote.
Raketa na tekutý pohon má 35 metrov a dolet 18-tisíc kilometrov. Je schopná uniesť prinajmenšom desať hlavíc, ktoré môžu byť aj jadrové.
2.9.2023 (SITA.sk) – Stovky bosnianskych Srbov mávali v piatok vlajkami Srbska a Ruska a transparentmi s podobizňou ruského vodcu Vladimira Putina na proteste na podporu svojho separatistického lídra, ktorý sa usiluje o pripojenie k susednému Srbsku.
Protesty sa konali na neoznačenej vnútornej hranici v Bosne a Hercegovine, ktorá rozdeľuje krajinu na dva celky, bosniansko-srbskú Republiku srbskú a Federáciu Bosna a Hercegovina, ako to požadovala mierová dohoda sprostredkovaná Spojenými štátmi, ktorá ukončila vojnu v krajine v rokoch 1992 až 1995.
Srbskí demonštranti skandovali heslá proti tomu, aby Bosna a Hercegovina bola jedným štátom. Nakrátko zablokovali dopravu medzi oboma subjektmi, ale neboli hlásené žiadne väčšie incidenty.
„Vždy sme boli na strane víťazov,“ povedal Ljubiša Ćosić, predstaviteľ bosnianskych Srbov. „Vždy sme boli na strane slobody. Takže naše spojenie s Ruskou federáciou a ruským ľudom je skvelé.“
Bosnianskosrbský prezident Milorad Dodik, ktorý má úzke väzby na Putina, sa otvorene snaží oddeliť územia bosnianskych Srbov od zvyšku Bosny a Hercegoviny a pripojiť ich k susednému Srbsku. Z tohto dôvodu sa v roku 2017 ocitol na sankčnom zozname USA.
Viac k témam: Balkán, bosnianski Srbi
Zdroj: SITA.sk – Stovky bosnianskych Srbov demonštrovali podporu svojmu separatistickému lídrovi, nechýbala ani podobizeň Putina © SITA Všetky práva vyhradené.