USA vykonali kybernetické útoky na iránske vojenské systémy, schválil ho Donald Trump
Predstavitelia z oblasti obrany si kybernetický útok údajne pripravovali niekoľko týždňov ako záložný plán.
Filtrovať podľa kategórie
Predstavitelia z oblasti obrany si kybernetický útok údajne pripravovali niekoľko týždňov ako záložný plán.
V ďalších týždňoch by sa ceny benzínov a nafty na slovenských pumpách mali podľa analytičky zastabilizovať, prípadne by mohli aj mierne vzrásť.
Erik Tomáš tvrdí, že v strane Smer-SD nie sú závažné problémy aj napriek tomu, že premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) má rozdielne názory ako Robert Fico.
Predpokladaná výška investícií na stavbu cyklochodníkov je 350-tisíc eur.
Béla Bugár už niekoľkokrát ponúkol v strane, že odíde z postu predsedu.
Prvá schôdza nového Európskeho parlamentu bude 2. júla.
Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.
V máji tohto roka na Slovensku pribudlo 245 pracujúcich cudzincov, v máji vlaňajška sa pritom počet cudzincov pracujúcich u nás zvýšil o 2,4 tisíca.
Kotlebovci chcú obmedziť trestnoprávnu imunitu prezidenta výlučne na výroky prednesené počas výkonu jeho funkcie.
Istanbulčania si volili starostu už v marci, po sťažnosti od vládnej strany však volebná komisia nariadila nové.
WASHINGTON 23. júna (WebNoviny.sk) – Spojené štáty americké vykonali kybernetický útok na iránske počítačové siete.
Informovala o tom agentúra The Associated Press (AP) s odvolaním sa na troch amerických predstaviteľov.
Štvrtková operácia podľa nich ochromila systémy iránskych Revolučných gárd, ktorými kontrolujú odpaľovanie rakiet a riadených striel. Kybernetický útok, o ktorom ako prvé informovalo Yahoo News, podľa spomínaných predstaviteľov schválil prezident Donald Trump.
Ten pritom vo štvrtok odvolal konvenčnú vojenskú akciu proti Iránu za zostrelenie dronu americkej armády. Predstavitelia z oblasti obrany si kybernetický útok údajne pripravovali niekoľko týždňov ako záložný plán.
Na americké tvrdenia Irán zatiaľ nereagoval. Krajina posilnila a odpojila veľkú časť svojej infraštruktúry od internetu po tom, čo počítačový vírus Stuxnet, ktorý sa všeobecne považuje sa americko-izraelský výtvor, ochromil koncom minulého desaťročia tisícky iránskych centrifúg.
Ako uvádza agentúra AP, Irán v ostatnom období napätia medzi Teheránom a Washingtonom posilnil svoju kybernetickú ofenzívu voči USA. V uplynulých týždňoch sa hackeri, pravdepodobne pracujúci pre Irán, zamerali na americké vládne agentúry a hospodárske sektory a rozposlali vlnu phishingových emailov. Informovali o tom predstavitelia spoločností CrowdStrike a FireEye zameriavajúcich sa na kybernetickú bezpečnosť. Táto nová kampaň podľa všetkého začala krátko po tom, čo Trumpova administratíva uvalila tento mesiac sankcie na iránsky petrochemický sektor. Či sa hackerom podarilo získať prístup k zacieleným sieťam, nie je známe.
Napätie medzi Washingtonom a Teheránom sa zintenzívnilo po tom, čo vlani Spojené štáty odstúpili od jadrovej dohody s Iránom z roku 2015 a začali voči krajine politiku „maximálneho nátlaku“. USA odvtedy na Irán uvalili niekoľko sérií sankcií.
Viac k témam: útok USA na Irán
Zdroj: Webnoviny.sk – USA vykonali kybernetické útoky na iránske vojenské systémy, schválil ho Donald Trump © SITA Všetky práva vyhradené.