Utečenecký tábor Rohingov v Bangladéši zasiahol požiar, zničil príbytky tisícok ľudí
Hasičom trvalo dve hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Filtrovať podľa kategórie
Hasičom trvalo dve hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Navaľného odsúdili v roku 2014 za spreneveru a pranie špinavých peňazí. Ten to odmieta a tvrdí, že proces bol politicky motivovaný.
Zákaz sa týka aj ciest z Portugalska pre jeho rozsiahle dopravné spojenie s Brazíliou.
Ziskovosť firmy však poškodzujú náklady súvisiace s pandémiou, reťazec odhaduje, že za celý účtovný rok budú v sume 810 miliónov libier.
Ako vo štvrtok potvrdila jeho kancelária, dôvodom sú medicínske testy súvisiace so srdcovými problémami 84-ročného rodáka z Milána.
Komisia navštívila nemocnicu, v ktorej bol Lučanský hospitalizovaný.
Šéf ĽSNS Kotleba je členom komisie zriadenej ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou.
Cestujúci sa musia preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19 ešte pred začiatkom ich cesty.
Pápež sa zasadzuje za to, aby boli vakcíny dostupné pre všetkých.
Premiér niekoľko týždňov verejne oznamuje porušenie zákona Sulíkom, no nijak nekoná. Preto sa rozhodla vziať veci do ruky mimoparlamentná strana Dobrá voľba.
14.1.2021 (Webnoviny.sk) – V rozľahlom utečeneckom tábore Rohingov na juhu Bangladéša vo štvrtok vypukol požiar, ktorý zničil stovky obydlí. Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) uviedol, že pri požiari bolo celkom alebo čiastočne zničených viac ako 550 domov, v ktorých bývalo približne 3 500 ľudí, ako aj 150 obchodov. Obete na životoch nehlásili.
Požiar vypukol vo štvrtok skoro ráno v tábore Nayapara založenom pred desiatkami rokov, v ktorom sa zdržiavajú státisíce rohinských utečencov z Mjanmarska.
Hasičom trvalo dve hodiny, kým dostali plamene pod kontrolu. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.
Postihnutým rodinám, ktoré sa snažili zachrániť aspoň nejaké zuhoľnatené pozostatky svojich vecí, poskytli prístrešie, zimné oblečenie, teplé jedlá a lekársku starostlivosť.
V Bangladéši žije viac ako milión Rohingov. Vyše 700-tisíc ich z Mjanmarska ušlo po tom, ako v auguste 2017 tamojšia armáda spustila rozsiahlu kampaň proti nim ako reakciu na útok rohinských povstalcov.
Operácia armády vyvolala ich exodus do Bangladéša a viedla tiež k obvineniam, že bezpečnostné jednotky páchali masové znásilnenia, zabíjali a vypálili tisíce domov.
Bangladéš sa v minulosti usiloval o ich dobrovoľnú repatriáciu, tieto snahy však neboli úspešné, pretože Rohingovia považovali svoj návrat do Mjanmarska za príliš nebezpečný.
Viac k témam: požiar, Rohingovia, utečenecký tábor
Zdroj: Webnoviny.sk – Utečenecký tábor Rohingov v Bangladéši zasiahol požiar, zničil príbytky tisícok ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.