V roku 2020 bolo pri práci zabitých 65 pracovníkov médií, vyše dvesto novinárov je zas uväznených
Po štvrtý raz za ostatných päť rokov je na vrchole rebríčka s najviac zabitými novinármi Mexiko.
Filtrovať podľa kategórie
Po štvrtý raz za ostatných päť rokov je na vrchole rebríčka s najviac zabitými novinármi Mexiko.
Na projekt vláda prispeje jedným miliónom eur. Rakúska vláda na obdobný projekt v oblasti zdravotníctva vyčlenila dva milióny eur.
Keďže sťažnosti majiteľov barov a reštaurácií neutíchajú, minister oznámil, že budú môcť otvoriť prevádzky od 16. marca, ale iba s vonkajším sedením.
Najnovšie dostávajú adresáti falošné emaily pod hlavičkou Slovenskej pošty v spojitosti so stránkami, ktoré ponúkajú kúpu či predaj rozličných tovarov.
Opatrenia majú pomôcť zamedziť šíreniu nákazlivejších variantov koronavírusu.
Pár má mierne príznaky, ale cíti sa dobre.
Osoby vstupujúce na naše územie sa musia preukázať potvrdením o negatívnom PCR alebo antigénovom teste nie staršom ako sedem dní.
Exminister sa podľa Matoviča pustil aj do boja s mafiou, ktorá dlhé roky rozkrádala slovenské zdravotníctvo.
Osoba počas výsluchu informáciu, že sa muž v okne na Jedľovej ulici uspokojoval, nepotvrdila.
Prezidentka Čaputová prijala Krajčího demisiu v piatok 12. marca.
13.3.2021 (Webnoviny.sk) – V roku 2020 vo svete zabili pri práci 65 novinárov a ďalších pracovníkov médií, tvrdí Medzinárodná federácia novinárov (IFJ). Je to o 17 viac ako v roku 2019, pričom sa tento počet blíži k úrovni z 90. rokov minulého storočia.
IFJ vo svojej výročnej správe o zabitiach novinárov, uviedla, že sa vlani odohrali v 16 krajinách. O život prišli počas cielených útokov, bombových útokov a pri incidentoch krížovej paľby.
„Neľútostná vláda zločineckých barónov v Mexiku, násilie extrémistov v Pakistane, Afganistane a Somálsku, ako aj intolerancia zástupcov tvrdej línie v Indii a na Filipínach prispeli k pokračujúcemu krviprelievaniu v médiách,“ vyjadril sa v tejto súvislosti generálny tajomník IFJ Anthony Bellanger.
Po štvrtý raz za ostatných päť rokov je na vrchole rebríčka s najviac zabitými novinármi Mexiko, kde evidujú 14 mŕtvych. Nasleduje Afganistan s desiatimi zabitými novinármi, Pakistan s deviatimi, India s ôsmimi, Sýria a Filipíny majú po štyroch mŕtvych a Nigéria a Jemen po troch.
Zabitia mediálnych pracovníkov evidujú aj v Iraku, Somálsku, Bangladéši, Kamerune, Hondurase, Paraguaji, Rusku a Švédsku. Od roku 1990, keď začala IFJ evidovať úmrtia, zabili vo svete 2 680 novinárov.
Podľa dát IFJ je tiež k marcu 2021 na svete prinajmenšom 229 novinárov pre svoju prácu vo väzení.
„Najväčší väzniteľ novinárov na svete“ je podľa federácie Turecko s najmenej 67 pracovníkmi médií za mrežami. Druhá je Čína s 23 novinármi, Egypt s 20, Eritrea so 16 a Saudská Arábia so 14 uväznenými novinármi.
Viac k témam: novinári, úmrtie, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V roku 2020 bolo pri práci zabitých 65 pracovníkov médií, vyše dvesto novinárov je zas uväznených © SITA Všetky práva vyhradené.