Chaos okolo vedenia SNG pokračuje, Šimkovičovej ministerstvo vyhlásilo výberové konanie za neplatné
Rezort kultúry vyhlási nové výberové konanie.
Filtrovať podľa kategórie
Rezort kultúry vyhlási nové výberové konanie.
Podľa nich nemá nič spoločné s presadzovaním záujmov Slovenska.
O stretnutí s Muskom informoval prostredníctvom videa na sociálnej sieti.
Psychiatri sa vyjadrili, že tieto ministerkine výroky hrubo dehonestujú ľudí podstupujúcich psychiatrickú liečbu.
Krajský súd obžalovaného ešte pred vynesením verdiktu vypočul.
Poverený policajný príslušník začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.
Bezpečnostnú situáciu bude polícia priebežne monitorovať a vyhodnocovať.
Poslankyňa a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová upozornila, že Jána a Martinu zabili za ich odvahu bojovať za spravodlivé a bezpečné Slovensko.
Hasiči sa aktuálne snažia identifikovať zdroj zápachu, ktorý je cítiť najmä v Dúbravke, Novom Meste a Karlovej Vsi.
Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta.
21.2.2025 (SITA.sk) – Výberové konanie na post riaditeľa či riaditeľky Slovenskej národnej galérie (SNG) vyhlásilo Ministerstvo kultúry (MK) SR za neplatné. Ako informovala riaditeľka Odboru komunikácie Kancelárie ministerky kultúry Petra Bačinská, dôvodom, pre ktorý bolo výberové konanie z 19. februára vyhlásené za neplatné, je zistenie konfliktu záujmov u jedného z členov výberovej komisie.
Bačinská doplnila, že konflikt záujmov bol u člena výberovej komisie zistený ministerstvom po samotnom výberovom konaní. Listom naň upozornili aj riaditeľky SNG.
„Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v tejto súvislosti zdôrazňuje, že od začiatku svojho pôsobenia na ministerstve deklarovala, že jej prioritou je transparentnosť. Preto je podľa nej neakceptovateľné, aby sa pri výberovom konaní porušil zákon,“ uviedla Bačinská. Dodala, že šéfka rezortu kultúry okamžite konala a nariadila preskúmanie podozrenia z konfliktu záujmov, a potom vyvodila dôsledky.
„Ministerka kultúry tiež vyjadruje ľútosť nad prístupom jedného z členov komisie, ktorý napriek tomu, že vedel o svojom konflikte záujmov, neinformoval o tejto skutočnosti ani riaditeľku osobného úradu, ani ostatných členov komisie,“ doplnila Bačinská. Rezort kultúry vyhlási nové výberové konanie, o jeho podrobnostiach bude MK SR informovať.
SNG je bez riadneho štatutára od začiatku minuloročného augusta, kedy ministerka kultúry Šimkovičová odvolala z pozície riaditeľky Alexandru Kusú. V súčasnosti inštitúciu vedie Jaroslav Niňaj. Od odvolania Kusej je v poradí tretím povereným riaditeľom galérie, jeho predchodcami boli Miloš Timko a Anton Bittner.
Viac k témam: Konflikt záujmov, Ministerka kultúry SR, SNG Slovenská národná galéria, Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – Chaos okolo vedenia SNG pokračuje, Šimkovičovej ministerstvo vyhlásilo výberové konanie za neplatné © SITA Všetky práva vyhradené.