Drogových dílerov chytila polícia priamo pri čine, materiál putoval na expertízu
Polícia zasiahla práve, keď prebiehala výmena drog za peniaze.
Filtrovať podľa kategórie
Polícia zasiahla práve, keď prebiehala výmena drog za peniaze.
Dôvodom neprehľadnosti je podľa nich roztrieštenosť právnej úpravy do viacerých právnych predpisov.
Viacerí starostovia sa zhodli na tom, že problém pri riešení pozemkov je často na strane Slovenského pozemkového fondu.
Ak demisiu podá predseda vlády, automaticky odstupujú všetci ministri.
Elektronické sčítanie bude ukončené už o pár dní.
Vyšetrovateľ začal stíhanie pre týranie zvierat.
Aktuálne platné nariadenia zakazujú obyvateľom Veľkej Británie vycestovanie do zahraničia do 17. mája, toto opatrenie sa však bude pravdepodobne predlžovať.
Zoroslava Kollára zobrali do väzby koncom októbra minulého roku.
Od pondelka 29. marca zaradilo Česko Slovensko medzi krajiny s vysokým rizikom nákazy.
Podniky môžu o pomoc v rámci druhej vlny žiadať od 16. decembra 2020.
29.3.2021 (Webnoviny.sk) – Policajti v Bratislave zadržali drogových dílerov priamo pri čine. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, 44-ročný Dušan L. si údajne zaobstarával omamné a psychotropné látky od 19-ročného Pavla D.
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave II vzniesol obom mužom obvinenie pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.
„Dňa 23. marca obvinený Dušan telefonicky kontaktoval obvineného Pavla s požiadavkou zadováženia drog. Následne sa dohodli na stretnutí pri čerpacej stanici na Hradskej ulici v Bratislave,“ uviedla polícia.
Dušan nastúpil do vozidla k Pavlovi a spolu sa presunuli na parkovisko, kde prišlo k výmene finančnej sumy za drogy.
„V momente ich výmeny zasiahla polícia, ktorá oboch mužov zadržala. Zaistený materiál bol zaslaný Kriminalistickému a exertíznemu ústavu PZ, ktorý potvrdil, že v materiáli je prítomný metamfetamín s prímesou metylsulfonylmetánu a toto množstvo zodpovedá minimálne 44 bežným jednotlivým dávkam drogy,“ doplnila polícia.
Podľa polície Dušan drogy prechovával vo svojej izbe na Hradskej ulici a následne ich predával konečným užívateľom. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 19-ročnému Pavlovi D. a 44-ročnému Dušanovi L. trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet k podaniu návrhu na väzobné stíhanie obvineného Dušana.
Viac k témam: drogoví díleri, drogy, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Drogových dílerov chytila polícia priamo pri čine, materiál putoval na expertízu © SITA Všetky práva vyhradené.