Fico sa obáva prehry v komunálnych voľbách, ich odsun je záchranný plán, myslí si Grendel
Predseda klubu si však vie reálne takúto zmenu predstaviť až v budúcom volebnom období, šancu na poskladanie ústavnej väčšiny v tom súčasnom nevidí.
Filtrovať podľa kategórie
Predseda klubu si však vie reálne takúto zmenu predstaviť až v budúcom volebnom období, šancu na poskladanie ústavnej väčšiny v tom súčasnom nevidí.
Poslanec SNS Roman Michelko tiež pripomenul, že polovica plynu, ktorý Slovensko odoberá, nie je ruského pôvodu.
Incident sa podľa ukrajinského námorníctva stal pri odrážaní útoku dronov.
Rezort v danej veci podľa neho viedol sériu diplomatických nót a konzultácií so Svätou stolicou, a to v súlade so Základnou zmluvou medzi SR a Vatikánom a Viedenským dohovorom.
Sudca pre prípravné konanie ešte vo februári tohto roku vyhovel návrhu prokurátorky a vzal do Iva P. do väzby.
Podľa ukrajinskej vojenskej rozviedky niektorí vojaci utekajú z frontu, iní sa nevracajú z dovolenky či lekárskej starostlivosti.
Najvýraznejší rast pritom evidovali zariadenia pri zahraničnej klientele, čo poukazuje na stúpajúci záujem o Slovensko aj mimo jeho hraníc.
Podľa Blanára ide o ďalší výsledok úspešnej slovenskej zahraničnej politiky na všetky svetové strany.
Šéf Bieleho domu podľa zdrojov zatiaľ nemá v úmysle Ukrajine poskytnúť Tomahawky a uprednostňuje diplomaciu.
Digitálny trh čoraz viac formuje generácia Z, ktorá vyrástla v online priestore.
18.10.2025 (SITA.sk) – Odsun budúcoročných komunálnych volieb na rok 2027, ku ktorému vyzýva premiér Robert Fico, považuje poslanec Národnej rady SR Gábor Grendel (Hnutie Slovensko) za jeho záchranný plán. Myslí si, že strana Smer sa obáva veľkej prehry v komunálnych a župných voľbách, ktoré sa majú konať o rok. Uviedol to v sobotu v relácii STVR Sobotné dialógy, pričom poukázal na to, že Smer už v roku 2017 stratil Žilinskú a Trnavskú župu.
„Robert Fico vie, aké je to prehrať v regionálnych voľbách, a po tých zbabraných konsolidáciách, po tej drahote, ktorú tu zaviedli, sa obávajú, že sa to zopakuje a stratia vplyv v regiónoch,“ povedal Grendel. Samotnú dĺžku funkčného obdobia či počet žúp však označil za druhoradú, podstatná je podľa neho vyššia kvalita činnosti samospráv za čo najnižšie náklady štátu, teda daňových poplatníkov.
„Chcem vidieť serióznu analýzu, ktorá ukáže, že za nejakých okolností dostane občan lepší servis od svojej samosprávy za nižšie náklady,“ poznamenal.
Predseda poslaneckého klubu Slovenskej národnej strany (SNS) v NR SR Roman Michelko, naopak, v diskusnej relácii poznamenal, že strana SNS bola prvá, ktorá prišla s iniciatívou predĺžiť volebné obdobie, a to na šesťročné. Po diskusii so Združením miest a obcí Slovenska a koaličnými partnermi sa podľa jeho slov ujednotili na päťročnom mandáte.
Predseda klubu si však vie reálne takúto zmenu predstaviť až v budúcom volebnom období, šancu na poskladanie ústavnej väčšiny v tom súčasnom nevidí. V tejto súvislosti však pripomenul aj precedens, keď sa zjednotil termín regionálnych a komunálnych volieb.
„Ak by ústavná väčšina bola, neodporuje to nejakým základným demokratickým princípom, pretože podobný model sme tu mali, keď v čase volebného obdobia sudcovia ústavného súdu prechádzali zo sedem na dvanásť rokov, boli zvolení na sedem rokov, a ich mandát sa pozitívne predĺžil,“ ďalej dodal.
Viac k témam: Komunálne voľby, Národná rada SR, Premiér Slovenskej republiky, Sobotné dialógy, Župné voľby
Zdroj: SITA.sk – Fico sa obáva prehry v komunálnych voľbách, ich odsun je záchranný plán, myslí si Grendel © SITA Všetky práva vyhradené.