Ekonomické spravodajstvo

Navigácia

Najnovšie články


  • Bratislavskí policajti pátrali v Dúbravke po trojročnom dievčatku, našli ho všímaví seniori
  • Pre primátorku Skalice je petícia za jej odvolanie politicky motivovanou aktivitou strany Demokrati
  • Vatikán schválil verejnú mariánsku úctu na hore Zvir v Litmanovej, kde sa údajne zjavila Panna Mária
  • Najdôveryhodnejšou verejnou osobou na Ukrajine nie je prezident Zelenskyj
  • Ruskí vojaci sa vzdali ukrajinským robotom

Archív


  • júl 2025
  • jún 2025
  • máj 2025
  • apríl 2025
  • marec 2025
  • február 2025
  • január 2025
  • november 2024
  • október 2024
  • september 2024
  • august 2024
  • júl 2024
  • jún 2024
  • máj 2024
  • apríl 2024
  • marec 2024
  • február 2024
  • január 2024
  • december 2023
  • november 2023
  • október 2023
  • september 2023
  • august 2023
  • júl 2023
  • jún 2023
  • máj 2023
  • apríl 2023
  • marec 2023
  • február 2023
  • január 2023
  • december 2022
  • november 2022
  • október 2022
  • september 2022
  • august 2022
  • júl 2022
  • jún 2022
  • máj 2022
  • apríl 2022
  • marec 2022
  • február 2022
  • január 2022
  • december 2021
  • november 2021
  • október 2021
  • september 2021
  • august 2021
  • júl 2021
  • jún 2021
  • máj 2021
  • apríl 2021
  • marec 2021
  • február 2021
  • január 2021
  • december 2020
  • november 2020
  • október 2020
  • september 2020
  • august 2020
  • júl 2020
  • jún 2020
  • máj 2020
  • apríl 2020
  • marec 2020
  • február 2020
  • január 2020
  • december 2019
  • november 2019
  • október 2019
  • september 2019
  • august 2019
  • júl 2019
  • jún 2019
  • máj 2019
  • apríl 2019
  • marec 2019
  • február 2019
  • január 2019
  • december 2018
  • november 2018
  • október 2018

Kategórie


  • Automobilový priemysel
  • Bankovníctvo
  • Blogy
  • Doprava a infraštruktúra
  • Ekonomika
  • Futbal
  • Iné správy
  • Informatika
  • Komodity
  • Kryptomeny
  • Kultúra
  • Ostatné
  • Platy
  • Poisťovníctvo
  • Pojmy
  • Pôžičky
  • Reality
  • Slovensko
  • Šport
  • Spravodajstvo
  • Štátna správa
  • Svet
  • Vzdelávanie
  • Zaujímavosti
  • Zdieľaná ekonomika
  • Zdravie
  • Zdravotníctvo

Kontakt


Máte záujem o spoluprácu? Radi sa s Vami spojíme. Napíšte nám na:
kava [zvnc] economics.sk

Copyright © Ekonomické spravodajstvo. 2025 • All rights reserved.

Hydra WordPress Theme by EckoThemes.

Published with WordPress.

Related Articles

Filtrovať podľa kategórie

  • Slovensko(42586)
  • Svet(24002)
  • Ekonomika(8056)
  • Informatika(479)
  • Automobilový priemysel(431)
  • Doprava a infraštruktúra(321)
  • Zdravotníctvo(234)
  • Komodity(211)
  • Poisťovníctvo(102)
  • Bankovníctvo(89)
  • Zaujímavosti(23)
  • Reality(15)
  • Ostatné(10)
  • Pôžičky(9)
  • Štátna správa(6)
  • Vzdelávanie(5)
  • Pojmy(4)
  • Zdravie(3)
  • Spravodajstvo(2)
  • Kryptomeny(2)
  • Blogy(1)
  • Iné správy(1)
  • Platy(1)
  • Šport(1)
  • Zdieľaná ekonomika(1)
  • Futbal(1)
  • Kultúra(1)
  • Všetky(0)
  • Správy(0)

Články autorov

  • Economics (136)
  • Tatiana (55)
  • spravodajstvo (76396)
Back to Latest Articles
Slovensko

Mariánska hora prilákala počas víkendu 300-tisíc pútnikov. Levoča si pripomenula odkaz Jána Pavla II. – FOTO

Tohtoročná levočská púť sa niesla v znamení 30. výročia druhej návštevy Jána Pavla II. na Slovensku, ktorá zahŕňala aj Levoču.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Svet

Ruské vzdušné útoky za uplynulý deň zabili najmenej šesť ukrajinských civilistov

Ruská armáda na útoky použila štyri rakety S-300 a 157 dronov Šáhid.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Svet

Opozičné hnutie expremiéra Babiša si podľa najnovšieho prieskumu pohoršilo

Výrazný rast volebných preferencií zaznamenalo vládne hnutie STAN.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Slovensko

Fico podľa opozície zneužil sv. Cyrila a Metoda, oslavy za 750-tisíc eur boli len pre elitu

Oslavy na Devíne boli podľa opozície len pre papalášov, bežných ľudí odstavili.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Svet

Elon Musk založil vlastnú politickú stranu s názvom Amerika

„Pokiaľ ide o ruinovanie našej krajiny plytvaním a úplatkárstvom, žijeme v systéme jednej strany," vyhlásil bývalý spojenec Trumpa.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Svet

Výbuchy vo Vladivostoku poškodili plynovod zásobujúci vojenské zariadenia

Uviedol to zdroj z ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Svet

Peking zakázal objednávky zdravotníckych nástrojov z EÚ pri kontraktoch v sume nad 6,3 milióna dolárov

Krok Pekingu prišiel po tom, ako EÚ zakázala vládne nákupy zdravotníckych nástrojov od čínskych firiem v hodnote viac ako päť miliónov eur.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Slovensko

Proces s bývalou sudkyňou Najvyššieho súdu bude bližšie k verdiktu. Prokurátor ju viní z úplatkov a korupcie

Jarmilu U. však prokurátor bývalého Úradu špeciálnej prokuratúry obžaloval aj z trestného činu podplácania a prečinu nepriamej korupcie.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Svet

Ukrajinské útoky dronmi spôsobili chaos na ruských letiskách

Moskovské letisko Šeremetievo v sobotu zrušilo 174 letov, na letisku v Nižnom Novgorode cestujúci strávili noc na nedeľu na podlahe.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

Slovensko

Výhľad na more, nie na lúku. Slováci menia svoje dovolenkové návyky, pri výbere rozhoduje komfort aj cena

Dovolenka už nie je luxus.

Posted 4 dni ago by spravodajstvo

View Latest Posts
Slovensko

Mariánska hora prilákala počas víkendu 300-tisíc pútnikov. Levoča si pripomenula odkaz Jána Pavla II. – FOTO


spravodajstvo
Mariánska hora prilákala počas víkendu...
Posted 4 dni ago by spravodajstvo

6.7.2025 (SITA.sk) – Na Mariánskej hore v Levoči sa stretlo počas víkendu odhadom viac ako 300-tisíc pútnikov. Tohtoročná levočská púť sa niesla v znamení 30. výročia druhej návštevy Jána Pavla II. na Slovensku, ktorá zahŕňala aj Levoču. Za jeho účasti prišlo na pútnické miesto viac ako 650-tisíc ľudí. Návštevu už svätého Jána Pavla II. si tam v nedeľu pripomenuli ešte pred začiatkom svätej omše úryvkami z jeho vtedajších príhovorov.

Hlavným celebrantom bol apoštolský nuncius Nicola Girasoli

Naplniť, posilniť a svedčiť o viere. O tieto tri nosné slová sa oprel vo svojej homílii apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli, ktorý bol hlavným celebrantom tohtoročnej svätej omše na Levočskej hore. Na púť prišiel po tretíkrát, pričom prítomným pútnikom odovzdal aj pozdrav od pápeža Leva XIV. O Levoči hovoril ako o mieste pokoja.

„Tento rok v Levoči chceme naplniť naše srdcia entuziazmom, posilniť si vieru a svedčiť o tom, že sme veriaci. Naplniť, posilniť a svedčiť, tieto tri slová sú základom našej púte. Život je plný ťažkostí, problémov a nedorozumení, a my sme na to slabí, no tu v Levoči nachádzame posilu,“ povedal nuncius. Prítomných povzbudil, aby žili vieru v konkrétnom, reálnom a každodennom živote, a to na sto percent.

„Žiaľ, mnohí kresťania hovoria, ale nekonajú. My ale máme hovoriť a konať, svedčiť horlivo a dôsledne,“ povedal. Zároveň vyzval k rešpektovaniu sa, láske a odstraňovaniu polarizácie. „Všetci máme radosť a sme hrdí na našu krajinou. Chceme ju vidieť pod ochranou Panny Márie, rásť v jednote a prosperite. Levoča je magnet. Ostaňme stále v spojení s Pannou Máriou,“ uviedol.

Počas pútnického týždňa prišlo vyše 400-tisíc ľudí

Celkovo prišlo pri príležitosti pútnického týždňa na Mariánskeho horu, od nedele do nedele, odhadom viac ako 400-tisíc pútnikov. Informoval o tom za organizátorov púte Jozef Lapšanský, podľa ktorého udalosti prialo aj počasie. Tohtoročnú púť a celý jej program podľa jeho slov ovládol odkaz a spomienka na svätého Jána Pavla II.

„Všetky omše, ktoré tu boli, vždy boli tematicky priamo alebo nepriamo nadviazané na túto osobnosť a najvzácnejšieho pútnika v dejinách Mariánskej hory,“ poznamenal. Obrovským ozvláštnením však bolo podľa neho aj posolstvo súčasného pápeža Leva XIV. určené pútnikom. Pôvodne mal Robert Francis Prevost prísť ešte ako kardinál sláviť hlavnú nedeľnú svätú omšu. Zámer však prekazilo v máji jeho zvolenie za pápeža.

Spišský biskup Trstenský: Levoča nie je minulosť, ale prítomná viera

Spišský biskup František Trstenský na margo účasti ľudí na púti pre médiá potvrdil, že prítomnosť viery na Spiši a pod Tatrami je veľmi živá. „Teším sa, lebo je to posolstvo na Slovensko, že tieto hodnoty evanjelia sú prítomné v nás. Nie je to len minulosť. Nechcem, aby Levoča bola nostalgickou spomienkou na minulosť, ako tu bol pred 30 rokmi pápež, ale že je to prítomnosť, lebo teraz, tu, na Slovensku, žijeme našu vieru,“ povedal.

Spomienku na Jána Pavla II. v Levoči však vníma veľmi osobne. Stretol sa s ním ešte ako 22-ročný bohoslovec, keď slúžil v asistencii počas jeho návštevy. „Pri každom sa zastavil, podal mi ruženec, podal ruku,“ zaspomínal si biskup, ktorý si podľa jeho slov môže povedať, že sa dotýkal svätca. Práve jeho relikviu bude po novom uchovávať aj Bazilika Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore.

Mesto Levoča je najstarším pútnickým miestom východného Slovenska, korene mariánskeho kultu tam siahajú až do 13. storočia. Prvá kaplnka tam bola postavená ešte v roku 1247. Pútnický kostol na Mariánskej hore posvätil v roku 1922 biskup Ján Vojtaššák. Na baziliku ho v roku 1984 povýšil pápež Ján Pavol II., ktorý sem zavítal 3. júla 1995.

Zdroj: SITA.sk – Mariánska hora prilákala počas víkendu 300-tisíc pútnikov. Levoča si pripomenula odkaz Jána Pavla II. – FOTO © SITA Všetky práva vyhradené.

spravodajstvo
  • Share Article:
  • Twitter
  • Facebook
  • Google+

Súvisiace články

Slovensko

Čižnár požiadal Čaputovú o uvoľnenie z funkcie generálneho prokurátora

Generálnemu prokurátorovi v piatok 17. júla uplynulo sedemročné funkčné obdobie.

Posted on 21st júl 2020 by spravodajstvo
Slovensko

Ak bude potrebné Trubana disciplinárne stíhať, návrh podá sám Mazák s Hrubalom

Obaja si chcú však počkať na všetky podklady, aby mali o jeho konaní kompletný obraz.

Posted on 26th august 2020 by spravodajstvo