Na cintorínoch v Trnave zakázali zapaľovať sviečky, zákaz súvisí s aktuálnym počasím
Zákaz vydali Mestské služby mesta Trnava, ktoré sú správcom piatich cintorínov v meste.
Filtrovať podľa kategórie
Zákaz vydali Mestské služby mesta Trnava, ktoré sú správcom piatich cintorínov v meste.
„Náš prezident povedal, že Rusko dosiahne ciele, ktoré si stanovilo,“ vyjadril sa pred novinármi po telefonáte Trumpa a Putina poradca Kremľa Jurij Ušakov.
Schodok zahraničného obchodu krajiny bol v sume 71,5 miliardy dolárov.
Polícia preto apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby boli obozretní.
Obe strany vyjadrili presvedčenie, že dobré susedské vzťahy sú základom stability a rozvoja v strednej Európe.
Terčom útoku bol aj zbrojársky závod Energia v ruskej Lipeckej oblasti.
Inštitúcie potvrdili spoluprácu na úrovni analytických útvarov.
Celkovo v regióne evakuovali šesť dedín, živel pripravil o život jedného staršieho muža.
Do nemocníc previezli spolu 50 pacientov.
Pozastavenie niektorých amerických dodávok zbraní Kyjevu je signálom, že Európa musí zvýšiť svoje obranné kapacity, vyhlásila šéfka Európskej komisie.
3.7.2025 (SITA.sk) – Na všetkých cintorínoch v Trnave platí od 2. júla až do odvolania zákaz zapaľovania sviečok, kahancov a manipulovania s otvoreným ohňom. Dôvodom je suché a enormne horúce počasie. Zákaz vydali Mestské služby mesta Trnava, ktoré sú správcom piatich cintorínov v meste.
„Prosíme návštevníkov cintorínov o rešpektovanie tohto nariadenia, aby sa zabránilo vzniku požiarov v areáloch cintorínov a predišlo sa tak zničeniu hrobových miest a ich okolia ohňom,“ uviedla k opatreniu trnavská radnica.
Mestské služby mesta Trnava sú správcom cintorínov na Kamennej ceste, na Ulici T. Vansovej, cintorína v mestskej časti Modranka, Vojenského cintorína a Evanjelického cintorína na Nitrianskej ceste.
Viac k témam: Cintoríny, sviečky, Zákaz
Zdroj: SITA.sk – Na cintorínoch v Trnave zakázali zapaľovať sviečky, zákaz súvisí s aktuálnym počasím © SITA Všetky práva vyhradené.