Najvyšší súd momentálne sídli v troch budovách, situácia je podľa Moznera neúnosná – VIDEO
Najvyšší súd by sa podľa Moznera mal vrátiť do budovy na Župnom námestí.
Filtrovať podľa kategórie
Najvyšší súd by sa podľa Moznera mal vrátiť do budovy na Župnom námestí.
Medzi obyvateľmi sa rozšírili obavy, že ide o výsledok útoku dronu.
Minister obrany spochybnil opodstatnenosť Špecializovaného trestného súdu a europoslanec Blaha vyzval na prepustenie Daniela Bombica.
Celková hodnota majetku šesťdesiatky najbohatších podľa odhadov Forbesu predstavuje takmer 24 miliárd eur.
Predseda Hlasu pripomenul, že podľa dodatku ku koaličnej zmluve je Migaľ nominantom politickej strany Smer-SD.
Hnutie Slovensko dalo Marekovi Krajčímu druhú šancu.
Poslanec pripomenul, že spolu so zosnulou poslankyňou Annou Záborskou z KÚ novelizáciu ústavy podporovali.
Ministerstvo vnútra zdôraznilo, že kriminalita s presahom na finančný systém je celosvetovou závažnou hrozbou nielen pre ekonomickú stabilitu krajín, ale aj pre dôveru verejnosti...
Krátky sa podľa vlastných slov rozhodoval principiálne a žiadne iné dôvody v tom nehrali úlohu.
Gröhling je presvedčený, že je potrebné ponúknuť alternatívu voči súčasnej vláde a premiérovi Ficovi.
2.10.2025 (SITA.sk) – Stav, v ktorom sa momentálne nachádza Najvyšší súd SR, je neúnosný, keďže sídli na troch rôznych miestach v Bratislave. Pre médiá to skonštatoval predseda súdu František Mozner, pričom pripomenul, že obchodnoprávne kolégium súdu sídli na Námestí SNP, Kancelária NS SR na Klobučníckej ulici a trestnoprávne a občianskoprávne kolégiá sú umiestnené na Panónskej ulici v Petržalke.
Budova v Petržalke pritom nie je súdnou budovou, ale prenajatou kancelárskou budovou s improvizovanými pojednávacími miestnosťami, čo je podľa Moznera nedôstojné pre akýkoľvek súd.
Najvyšší súd by sa podľa Moznera mal preto vrátiť do budovy na Župnom námestí, ktorá je v jeho správe, pričom je zámer, aby tam sídlil aj Najvyšší správny súd SR, ktorý je momentálne tiež situovaný v prenajatej kancelárskej budove. „Zhodli sme sa s predsedom NSS SR, že je to veľmi racionálne riešenie,“ povedal Mozner.
Budova, ktorá podľa neho momentálne nie je v používateľnom stave a potrebuje rekonštrukciu, bola pritom už navrhnutá pre dve inštitúcie. „Ten zámer je, že sa budú zdieľať spoločné priestory pre verejnosť a tie neverejné priestory budú samostatné,“ vysvetlil Mozner s tým, že tieto priestory budú podľa plánu stavebne oddelené.
https://cdnv.sita.sk/sites/34/2025/10/20251001_frantisek-mozner-1.mp4
V prípade, že by najvyšší súd opätovne sídlil na Župnom námestí, budova na Námestí SNP by podľa Moznera mohla byť využitá na ubytovanie sudcov NS SR, ktorý nie sú z Bratislavy. O financovaní rekonštrukcie budovy na Župnom námestí sa pritom aktuálne vedú rokovania.
„Či je nejaká možnosť, aby sme minimálne časť rekonštrukcie vedeli zafinancovať z Európskych prostriedkov,“ doplnil šéf NS SR s tým, že náklady na rekonštrukciu budovy sú odhadované na 42,5 milióna eur.
https://cdnv.sita.sk/sites/34/2025/10/20251001_frantisek-mozner-2.mp4
https://cdnv.sita.sk/sites/34/2025/10/20251001_frantisek-mozner-3.mp4
Viac k témam: Budovy, Justícia, rekonštrukcia budovy
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd momentálne sídli v troch budovách, situácia je podľa Moznera neúnosná – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.