NKÚ má preveriť hospodárenie Slovakia Travel, poslanca PS znepokokuje aj pokles zahraničných turistov – VIDEO
Kontrola sa má zamerať výhradne na hospodárnosť a efektívnosť výdavkov.
Filtrovať podľa kategórie
Kontrola sa má zamerať výhradne na hospodárnosť a efektívnosť výdavkov.
Zábava, emócie, kvalitná hudba a festivalové vychytávky. To všetko môžete zažiť počas festivalových dní na tohtoročnej POHODE v Bezdymovej zóne.
Potvrdil to hovorca nemeckej vlády Stefan Kornelius.
Výrobok bol dodaný do predajní vo viacerých štátoch, vrátane Slovenskej republiky.
Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pod prezývkou „Dodo“ pre zločineckú skupinu sýkorovcov.
Po tom, ako na miesto vyrazili záchranári, podľa médií nasledoval druhý výbuch.
Jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku sa toto leto stane centrom zábavy, hudby a originálnych zážitkov.
Leto praje nielen príjemnému relaxu pri vode, ale i na rôznych túrach, prechádzkach a cyklovýletoch s rodinou a priateľmi.
Cieľ osvety je jednoznačný: upriamiť pozornosť rodičov na jednoduchý, bezplatný a zároveň veľmi účinný spôsob, ako ochrániť svoje deti.
Z hľadiska taktiež zaznela pieseň Nebojím sa pána.
4.7.2025 (SITA.sk) –
Poslanec hnutia Progresívne Slovensko Richard Dubovický v piatok podal oficiálny podnet na Najvyšší kontrolný úrad s cieľom preveriť hospodárenie štátnej rozpočtovej organizácie Slovakia Travel. Inštitúcia zodpovedná za podporu príjazdového cestovného ruchu čelí podľa neho vážnym pochybnostiam o efektívnosti a účelnosti nakladania s verejnými financiami.
Ako uviedol Dubovický, najväčším problémom je absencia verejne dostupnej stratégie alebo vízie, čo podľa neho znemožňuje systematické plánovanie a spätnú kontrolu výdavkov. „Bez jasnej koncepcie sa len ťažko dá hovoriť o efektívnom využívaní financií,“ vyhlásil poslanec.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Znepokojenie podľa neho vyvoláva aj pokles počtu zahraničných turistov, ktorí navštívili Slovensko v roku 2024, a to napriek miliónovým výdavkom na ich prilákanie. Organizácia zároveň investovala značné sumy do podpory domáceho cestovného ruchu, ktorý však nepatrí medzi jej hlavné kompetencie.
Dubovický zároveň upozornil na opakujúce sa zmluvy s tými istými dodávateľmi marketingových a poradenských služieb, ktorých prínos je podľa neho diskutabilný. Za problematické označil aj absenciu transparentného vyhodnotenia návratnosti nákladov spojených s účasťou Slovenska na výstave EXPO v Japonsku.
Podnet adresovaný NKÚ sa má týkať komplexného preverenia rozpočtového plánovania, marketingových výdavkov, zmluvných vzťahov a celkového súladu činnosti Slovakia Travel s jej deklarovaným poslaním – propagáciou Slovenska v zahraničí. Ako poslanec dodal, požadovaná kontrola sa má zamerať výhradne na hospodárnosť a efektívnosť výdavkov, nie na zákonnosť verejného obstarávania, ktorá spadá do kompetencie Úradu pre verejné obstarávanie.
Viac k témam: EXPO výstava
Zdroj: SITA.sk – NKÚ má preveriť hospodárenie Slovakia Travel, poslanca PS znepokokuje aj pokles zahraničných turistov – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.