Okresný súd bude pojednávať o podmienečnom prepustení doživotne odsúdeného Mikuláša Černáka
Doživotne odsúdení môžu požiadať o podmienečné prepustenie po odpykaní 25 rokov trestu.
Filtrovať podľa kategórie
Doživotne odsúdení môžu požiadať o podmienečné prepustenie po odpykaní 25 rokov trestu.
V spoločnom vyhlásení uviedli, že obaja kandidáti ponúkajú spoluprácu a spájanie.
Izraelská armáda uviedla, že vykonáva previerku, aby „pochopila okolnosti tohto tragického incidentu“.
Odvod do štátneho rozpočtu z hazardných hier za rok 2023 bol na úrovni viac ako 301 miliónov eur.
Od 7. do 11. apríla 2024 sa v Brne uskutočnia poľnohospodárske a lesnícke veľtrhy.
Za posledné dva roky sa efektivita znížila o viac ako 37 percent.
Devätnásťročné dievča bolo 15. januára 1980 „unesené, vystavené sexuálnemu násiliu a ubité na smrť“.
V posledných rokoch Izrael podnikol stovky úderov na terče na území Sýrie, ktoré kontroluje vláda v Damasku.
Škola umožňuje prestup žiakov do akéhokoľvek ročníka, vrátane ôsmeho.
Celoštátne opozičná CHP získala 37 percent hlasov, pričom Strana spravodlivosti a rozvoja prezidenta Erdoğana dostala 36 percent hlasov.
2.4.2024 (SITA.sk) – Okresný súd Trnava by sa mal zaoberať podmienečným prepustením na doživotne odsúdeného šéfa podsvetia Mikuláša Černáka.
Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, za týmto účelom vytýčil na svojom pracovisku v Piešťanoch verejné zasadnutia na 25. apríla a 2. mája. Na doživotie odsúdení majú právo požiadať o podmienečné prepustenie po odpykaní 25 rokov z trestu.
Senát Krajského súdu v Prešove zamietol v septembri 2010 odvolanie Černáka, rovnako aj odvolanie jeho matky, a potvrdil mu doživotný trest, na ktorý ho odsúdil Okresný súd v Prešove 10. novembra 2009.
Černák sa podľa verdiktu súdu v rokoch 1994 až 1997 osobne zúčastnil na vraždách šiestich osôb, pričom išlo o úmyselné usmrtenia vykonané obzvlášť surovým spôsobom so zavrhnutiahodných pohnútok. V roku 2000 si Černák už z väzenia objednal smrť podnikateľa Mariána Karcela.
Odsúdený začal neskôr spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Okresný súd v Banskej Bystrici v tejto súvislosti na verejnom zasadnutí v auguste 2020 schválil dohodu o vine a treste, v rámci ktorej sa na doživotie odsúdený bývalý boss banskobystrického podsvetia priznal k 16 skutkom, z toho k 14 vraždám.
Súd v tejto súvislosti upustil od uloženia súhrnného trestu, keďže skôr uložený výnimočný trest odňatia slobody na doživotie v tretej nápravnovýchovnej skupine považoval za dostatočný.
Viac k témam: Okresný súd Trnava, podmienečné prepustenie
Zdroj: SITA.sk – Okresný súd bude pojednávať o podmienečnom prepustení doživotne odsúdeného Mikuláša Černáka © SITA Všetky práva vyhradené.