Požiar v rómskej osade pri Prešove pripravil vyše 150 ľudí o domov, štát spustil krízovú pomoc
Situáciu vláda monitoruje a je pripravená operatívne reagovať.
Filtrovať podľa kategórie
Situáciu vláda monitoruje a je pripravená operatívne reagovať.
Ktoré kúpaliská a prírodné vodné plochy hygienici označili ako nevhodné?
Podľa strany priznal zámerné porušenie zákona, prípad by teda mala podľa nich riadne prešetriť polícia.
Malé a stredné podniky či verejné inštitúcie z Košického a Prešovského kraja môžu využiť až 160 služieb, ktoré ponúka konzorcium EDIH Cassovium.
Lidl ponúka rovnaké príležitosti pre každého.
Policajti na mieste aktuálne vykonávajú procesné úkony.
NKÚ podotýka, že sprísnenie pravidiel v konečnom dôsledku neprinieslo zníženie rizík súvisiacich s hraním hazardných hier, len ich presunulo z kamenných prevádzok na internet.
Kyjev navrhol samit hláv štátov pred koncom augusta, podľa hovorcu Kremľa nie je možné takýmto zložitým procesom prejsť rýchlo.
Privolaná obhliadajúca lekárka na mieste nevylúčila cudzie zavinenie.
„Potrebujeme ukončiť vojnu, čo sa pravdepodobne začne stretnutím lídrov,“ povedal ukrajinský prezident.
25.7.2025 (SITA.sk) – Viac ako 150 ľudí, vrátane štyroch desiatok detí, prišlo o svoje príbytky po rozsiahlom požiari v rómskej osade pri Prešove. Dvaja obyvatelia utrpeli zranenia.
Vláda SR prostredníctvom svojich splnomocnencov a dobrovoľníkov okamžite nasadila krízovú pomoc, ktorá zahŕňa dodávku vody, potravín, hygienických potrieb i dočasných prístreškov.
Na koordinácii sa podieľali Splnomocnenkyňa vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Simona Zacharová a splnomocnenec pre rómske komunity Alexander Daško v spolupráci s Dobrovoľnou civilnou ochranou a partnermi zo súkromného sektora.
Podľa Zacharovej je práve v takýchto chvíľach rozhodujúca rýchlosť, solidarita a pripravenosť: „Musíme byť schopní okamžite reagovať a poskytnúť všetko potrebné na základné prežitie.“
Zacharová zároveň aktivovala podaktivitu v rámci Národného projektu Potravinová pomoc. Cieľom je zabezpečiť v každom regióne Slovenska rezervy základných potrieb pre podobné krízové situácie. „Musíme mať pripravený systém, ktorý umožní účinne a adresne reagovať aj pri náhlych katastrofách,“ dodala.
Distribuované boli trvanlivé potraviny, deky, hygienické potreby, detské plienky a dezinfekčné prostriedky. Dobrovoľníci zabezpečili dezinfekciu a podmienky na základné bezpečné fungovanie postihnutých rodín.
Vláda SR zdôrazňuje, že prioritou je zabezpečenie základných životných potrieb postihnutých obyvateľov, najmä detí, a poskytnutie bezpečného dočasného útočiska. Pomoc bude pokračovať až do stabilizácie situácie. Situáciu vláda monitoruje a je pripravená operatívne reagovať.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, Splnomocnenkyňa vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti
Zdroj: SITA.sk – Požiar v rómskej osade pri Prešove pripravil vyše 150 ľudí o domov, štát spustil krízovú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.