Stanke nechce vládnutie Fica a mafiánsky štát, Matovič má urobiť veľký krok ako Armstrong
Výzvu Igorovi Matovičovi podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci.
Filtrovať podľa kategórie
Výzvu Igorovi Matovičovi podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci.
Rybníček je v primátorskej funkcii 12 rokov.
K výzve strany Dobrá voľba a Umiernený o hlasovaní parlamentu o dôvere vlády sa pripojila aj strana Hlas-SD.
V najnovšej správe o tom informuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).
Výbuch si vyžiadal najmenej desať obetí vrátane prominentného duchovného.
Napriek tomu, že ponuky so skrátenými úväzkami dosahujú historické čísla, je ich výrazne menej ako ponúk práce na plný úväzok.
Súd tento prípad pojednáva od mája 2019.
Zástupcovia poprednej telemedicínskej spoločnosti MEDDI hub a Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach podpísali spoločné Memorandum o vzájomnej spolupráci v oblasti...
Páchateľ protiprávne vyrúbal stromy na území, kde platí 4. stupeň ochrany prírody.
Ruskí okupanti zriadili pred vstupom na most cez Kerčský prieliv kontrolné stanovište, na ktorom kontrolujú doklady a autá tých, ktorí chcú odísť.
18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser napísali výzvu, v ktorej žiadajú lídra hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie ministra financií.
Výzvu podpísali viacerí herci, režiséri či hudobníci. Stanke výzvu zverejnil na petičnej stránke.
„Vážený pán Matovič, predseda OĽaNO a minister financií SR, rozdeľuje nás všeličo, no spája nás jedno: ani my nechceme, aby na Slovensku opäť vládol Fico a jeho strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) nebodaj s podporou fašistov a Slovensko sa opäť stalo mafiánskym štátom,“ uviedol herec v úvode listu.
Stanke tvrdí, že oceňuje, čo všetko Matovič urobil pre spravodlivosť vo voľbách v roku 2020, avšak teraz musí pre Slovensko urobiť viac, a teda priniesť obeť. „Tou obeťou je Vaše odstúpenie z postu ministra vlády Slovenskej republiky. Vieme, že to nie je ľahké, ale veríme, že ste toho schopný,“ vyzýva herec Matoviča na odstúpenie.
Stanke v liste prirovnal odstúpenie k udalosti z roku 1969. Keď americký kozmonaut Neil Armstrong vstúpil ako prvý človek na povrch Mesiaca. Vtedy predniesol pamätnú vetu: „Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo.“ Stanke vyhlásil, „vážený pán Igor Matovič, po 53 rokoch nahraďte slovo ľudstvo slovom Slovensko a urobte ten krok.“
Stankeho a Štrasserovu výzvu podporili herci, ako napr. František Kovár, Zdena Studenková či Marián Labuda ml., ale aj režisér Juraj Nvota a hudobník Braňo Kostka.
Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Stanke nechce vládnutie Fica a mafiánsky štát, Matovič má urobiť veľký krok ako Armstrong © SITA Všetky práva vyhradené.