Strany pod hranicou zvoliteľnosti neplánujú odstúpiť z predčasných volieb, Dzurinda nosí v hlave nový sen
Dzurindovci dosiahli v júlovom prieskume agentúry Focus preferencie 1,8 percenta a simonovci 1,2 percenta. Aliancia mala presne štyri percentá.
Filtrovať podľa kategórie
Dzurindovci dosiahli v júlovom prieskume agentúry Focus preferencie 1,8 percenta a simonovci 1,2 percenta. Aliancia mala presne štyri percentá.
Ambíciou PS je za štyri roky zmeniť náladu v spoločnosti tak, aby sa ľudia žijúci v zahraničí začali postupne vracať na Slovensko.
Výrok maďarského ministra zahraničia sa podľa Dzurindu prieči elementárnym diplomatickým zvyklostiam.
Na frontovej línii pri Orichive sa v súčasnosti intenzívne bojuje, preto je mesto častým terčom ruských útokov.
Počet útokov dronmi na Moskvu a Krym, ktorý Rusko nelegálne anektovalo v roku 2014, sa v uplynulých týždňoch zvýšil.
Medzičasom úrady dovolili obyvateľom neďalekého ohňom spustošeného mesta Lahaina, ktorí majú dôkaz o pobyte, vrátiť sa doň.
Prezidentka opakovane tvrdí, že stíhanie politikov je v každej demokracii citlivá vec a môže vyvolávať rôzne reakcie. Ani to však neospravedlňuje vedomé šírenie lží.
Fico a jeho ľudia sa snažia robiť všetko pre to, aby sa predrali k moci a zabezpečili si beztrestnosť, tvrdí Juraj Šeliga.
Konzervatívna vládnuca strana už dlhší čas vyjadruje zámer usporiadať referendum.
Európsky súd pre ľudské práva v roku 2021 konštatoval, že došlo k porušeniu na spravodlivý proces.
12.8.2023 (SITA.sk) – Odstúpiť z volieb sa napriek nízkym preferenciám v prieskumoch nechytá ani strana Modrí, Most-Híd, spojená strana Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana, ani maďarská strana Aliancia.
Uviedli to v sobotu predsedovia týchto troch politických zoskupení v relácii RTVS Sobotné dialógy.
Mikuláš Dzurinda argumentoval, že 1. mája 2004 dotiahol so svojimi ľuďmi Slovensko do Európskej únie.
„Dnes nosím v hlave nový sen – dotiahnuť Európu na Slovensko, lebo európske máme len ceny, ale všetko ostatné má ďaleko od Európy. Preto budeme kandidovať 30. septembra,“ vyhlásil.
Líder kandidátky spojenej strany na čele s Maďarským fórom Zsolt Simon uviedol, že odstúpiť neplánujú, pretože chcú spájať Slovensko, menšiny a väčšinu s minoritami.
„Pre nás je ponuka, ktorú sme priniesli, nesmierne dôležitá. Ak by sme odstúpili z tohto politického boja, tak by volič maďarskej národnosti nemal inú možnosť, len voliť takú alternatívu, ktorá by mohla skončiť pri Ficovi,“ zdôvodnil.
Predseda Aliancie Krisztián Forró povedal, že verí, že jeho strana to dotiahne do parlamentu a prekročí päťpercentnú hranicu zvoliteľnosti, keďže maďarská menšina tvorí 8,5 percenta obyvateľov Slovenska.
Zároveň vyzval Mikuláša Dzurindu a Zsolta Simona, aby z volieb so svojimi stranami odstúpili.
Dzurindovci dosiahli v júlovom prieskume agentúry Focus preferencie 1,8 percenta a simonovci 1,2 percenta. Aliancia mala presne štyri percentá, no v prieskume agentúry AKO za rovnaký mesiac dosiahla podporu len 2,2 percenta.
Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Strany pod hranicou zvoliteľnosti neplánujú odstúpiť z predčasných volieb, Dzurinda nosí v hlave nový sen © SITA Všetky práva vyhradené.