Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda
Z Libanonu najprv vypálili 90 rakiet a neskôr ďalších 70.
Filtrovať podľa kategórie
Z Libanonu najprv vypálili 90 rakiet a neskôr ďalších 70.
Vedenie mesta dalo vypracovať energetický audit verejného osvetlenia.
V nedeľu si veriaci pripomenuli 50 rokov od jeho kňazskej vysviacky.
Na súdoch sú policajti poriadkovej a kriminálnej polície, ako aj policajní psovodi so psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín.
Protesty by sa mali podľa ministra vnútra konať na verejných priestranstvách.
Hnutie tiež zverejnilo video, na ktorom vidieť príslušníka hnutia, ako nalieva horľavú kvapalinu na komunikačný satelit.
Agentúra Thomas Murray, ktorá ako jediná inštitúcia na svete hodnotí riziká centrálnych depozitárov, znížila stupeň operačného rizika Centrálneho depozitára cenných papierov SR,...
Okres Puan na juhozápade krajiny zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 4,8 stupňa Richterovej stupnice.
Expozícia s artefaktmi z konca štvrtého storočia prilákala najviac turistov počas minulej letnej sezóny.
Informovalo o tom KDH s tým, že zmeny nastali po dohode v klube.
12.6.2024 (SITA.sk) – Približne 160 rakiet v stredu ráno vypálili na sever Izraela z územia Libanonu. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na izraelskú armádu. Z Libanonu najprv vypálili 90 rakiet a neskôr ďalších 70.
„Niektoré rakety boli zneškodnené, v niekoľkých oblastiach na severe krajiny boli zaznamenané zásahy, v dôsledku ktorých vypukli na viacerých miestach požiare. Podrobnosti sú v štádiu vyšetrovania,“ uviedla izraelská armáda. Tamojší záchranári nehlásili žiadne zranenia ani úmrtia.
Raketový útok nastal po smrti vysokopostaveného veliteľa Hizballáhu Taleba Abdulláha pri predpokladanom izraelskom nálete niekoľko hodín predtým. Abdulláh bol považovaný za jedného z najvyšších predstaviteľov Hizballáhu zabitých od vypuknutia nepriateľských akcií v októbri minulého roka.
Hnutie sa neskôr prihlásilo k zodpovednosti za raketové útoky. Uviedlo, že sa zameralo na niekoľko izraelských vojenských objektov a že útoky sú odvetou za smrť Abdulláha.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)
Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.