Po útoku začala v Hormuzskom prielive horieť loď, posádka ju bezpečne opustila
Britská agentúra pre námornú bezpečnosť uviedla, že plavidlo po zásahu neznámym projektilom zostalo unášané na mori.
Filtrovať podľa kategórie
Britská agentúra pre námornú bezpečnosť uviedla, že plavidlo po zásahu neznámym projektilom zostalo unášané na mori.
Dlhoročný primátor oznámil, že v jesenných komunálnych voľbách nebude obhajovať mandát. Rozhodnutie odôvodnil dlhodobými osobnými útokmi, ktoré podľa neho zasiahli aj jeho rodinu,...
Podľa Lexmann nejde iba o nevhodné stretnutie poslanca Richarda Glucka a europoslanca a šéfa poradcov premiéra Erika Kaliňáka so zadržanými bratmi.
Tibor Gašpar chce na mimoriadnom parlamentnom výbore konfrontovať predsedu NKÚ Ľubomíra Andrassyho za jeho verejné vyjadrenia o „eurofondovej mafii“.
Španielsko aj južné Francúzsko v uplynulých dňoch zasiahla vlna horúčav, pričom teploty miestami prekročili 40 stupňov Celzia.
Irán oznámil útoky na americké ciele v Sýrii, Jordánsku a Kuvajte, Washington pokračoval v náletoch a počet padlých amerických vojakov stúpol na 17.
Ukrajina tvrdí, že ruské rakety zasiahli pri Odese tureckú nákladnú loď prevážajúcu obilie. Pri útoku podľa Kyjeva zahynulo šesť členov posádky a ukrajinský lodivod.
Ruské úrady hlásia aj šesť zranených v Moskovskej oblasti, okolnosti ich zranení zatiaľ nie sú jasné.
Úrady prerušili dve významné hinduistické púte, meteorológovia varujú pred ďalšími extrémnymi zrážkami.
Slovenské firmy čoraz častejšie myslia globálne už od začiatku.
20.7.2026 (SITA.sk) – Britská agentúra pre námornú bezpečnosť uviedla, že plavidlo po zásahu neznámym projektilom zostalo unášané na mori.
Posádka lode, ktorá po útoku začala horieť v Hormuzskom prielive, bola bezpečne evakuovaná. Britská agentúra UK Maritime Trade Operations (UKMTO) v pondelok oznámila, že plavidlo zasiahol neznámy projektil a následne zostalo bez pohonu unášané na mori.
„Loď zasiahol neznámy projektil. Posádka ju bezpečne opustila a záchranný čln ju vyzdvihol. Požiar sa zatiaľ nepodarilo uhasiť a plavidlo zostáva unášané na mori. Nebol hlásený žiadny vplyv na životné prostredie,“ uviedla agentúra.
Incident sa odohral približne osem námorných míľ severozápadne od ománskeho mesta Kumzár. Iránske Revolučné gardy zároveň oznámili, že dva ropné tankery pri pokuse preplávať Hormuzským prielivom explodovali a zostali nehybne stáť.
Hormuzský prieliv je jednou z najdôležitejších svetových námorných trás. Počas vojny Irán zablokoval túto vodnú cestu, ktorou pred konfliktom prechádzala približne pätina svetových dodávok ropy a skvapalneného zemného plynu.
V posledných týždňoch Teherán opakovane útočil na tankery využívajúce trasu popri pobreží Ománu, aby ich prinútil plaviť sa cez iránske teritoriálne vody a platiť za bezpečný priechod.
Viac k témam: Hormuzský prieliv, iránske útoky, Napätie na Blízkom východe, Revolučné gardy
Zdroj: SITA.sk – Po útoku začala v Hormuzskom prielive horieť loď, posádka ju bezpečne opustila © SITA Všetky práva vyhradené.