Rakúsko sa pridalo k Nemecku a pre indický variant koronavírusu obmedzí cestovanie z Británie
Do krajiny smú odteraz z Británie pricestovať len Rakúšania alebo rezidenti Rakúska.
Filtrovať podľa kategórie
Do krajiny smú odteraz z Británie pricestovať len Rakúšania alebo rezidenti Rakúska.
Zainteresovaní volajú po reforme trestného poriadku, ktorá by zohľadnila súčasné vedecké poznatky, spoločenské podmienky a medzinárodnú prax.
Slovensko tak má otvorenú cestu pre sériu rokovaní o využití eurofondov na nasledujúcich deväť rokov.
Definitívna dohoda v rámci koalície pri schvaľovaní novely zákona o štátnom rozpočte zatiaľ nie je.
Slovenské certifikáty, podobne ako tie z iných krajín, sú dočasným riešením, kým nebude plne funkčný COVID certifikát z dielne Európskej únie.
Minister to uviedol počas zasadnutia Rady vlády SR pre krajanské otázky, ktorá je poradným a konzultačným orgánom vlády SR.
Udavači-svedkovia za to dostávajú rôzne výhody.
Novela zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov nadobudne účinnosť od 1. júla.
Vyplýva to z novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorú podpísala prezidentka Čaputová.
Stretnutie by sa malo konať 16. júna na záver Bidenovej prvej zahraničnej cesty na poste prezidenta.
25.5.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúsko obmedzuje cestovanie z Veľkej Británie v súvislosti s obavami z variantu koronavírusu, ktorý sa tam šíri. Opatrenie vstupuje do platnosti okamžite, informovalo rakúske ministerstvo zdravotníctva.
Do krajiny smú odteraz z Británie pricestovať len Rakúšania alebo rezidenti Rakúska. Počnúc 1. júnom nebudú môcť v Rakúsku pristáť žiadne lety z Británie.
Rakúsko pridalo Britániu na svoj zoznam krajín s výskytom variantov vírusu, kde sú aj Brazília, India a Juhoafrická republika.
Variant, ktorý sa v súčasnosti šíri vo Veľkej Británii, po prvý raz identifikovali v Indii. V piatok tiež v súvislosti s rovnakým variantom oznámilo obmedzenie cestovania z Británie aj Nemecko.
Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko sa pridalo k Nemecku a pre indický variant koronavírusu obmedzí cestovanie z Británie © SITA Všetky práva vyhradené.