Ruská armáda vytrvalo postupuje k mestu Pokrovsk v Doneckej oblasti, Ukrajinci nie sú schopní sa výrazne brániť
Vojenskí experti predpokladajú, že ruská ofenzíva sa spomalí, keď ich jednotky narazia na väčšie, urbanizovanejšie oblasti.
Filtrovať podľa kategórie
Vojenskí experti predpokladajú, že ruská ofenzíva sa spomalí, keď ich jednotky narazia na väčšie, urbanizovanejšie oblasti.
Už po tretíkrát bude na tejto pozícii pôsobiť slovenský diplomat.
Ministerka vyberala za rezort kultúry troch kandidátov, ktorých odporučila výberové komisia.
Viac ako 60 % dokonca tvrdí, že by už nešli pracovať do firmy, ktorá by vyžadovala dochádzanie do kancelárie.
Mesto Košice situáciu veľmi intenzívne rieši so všetkými dotknutými inštitúciami.
Z peňazí vynaložených na večeru išlo viac ako 165-tisíc eur na jedlá.
Argentínska doga utrpela mnohopočetné zranenia po celom tele.
Oba prípady vyšetrujú príslušníci Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II.
V rámci nadnárodnej dohody bolo oslobodených asi 24 ľudí.
Už začiatkom tohto leta zmenili okupanti svoj hlavný cieľ.
2.8.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda na Ukrajine pokračuje v postupe, pomaly ale vytrvalo, smerom k mestu Pokrovsk v Doneckej oblasti. Uviedol to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Dodal, že Rusom pomáha terén a nedostatočný počet ukrajinskej obrany. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
ISW poukazuje aj na vyjadrenie ukrajinského vojenského analytika Kosťantyna Mašovca, ktorý zdôraznil, že obrancovia na pokrovskom fronte sú znevýhodnení horším vybavením a v súčasnosti nie sú schopní výrazne brániť ruskému postupu.
Upozornil preto, že ruské sily sa blížia k operačne významnému prielomu na pokrovskom fronte do konca augusta. Vojenskí experti predpokladajú, že ruská ofenzíva sa spomalí, keď ich jednotky narazia na väčšie, urbanizovanejšie oblasti.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v auguste 2024 (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenskí analytici, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruská armáda vytrvalo postupuje k mestu Pokrovsk v Doneckej oblasti, Ukrajinci nie sú schopní sa výrazne brániť © SITA Všetky práva vyhradené.