Rusko podľa Zelenského naďalej útočí na Ukrajinu s dronmi, ktoré majú západné komponenty
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tiež vyzval na prísnejšie sankcie voči Rusku.
Filtrovať podľa kategórie
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tiež vyzval na prísnejšie sankcie voči Rusku.
Celkové straty na ruskom personále sú už zhruba 699 090 ľudí.
Začiatok procesu bol pritom vytýčený pôvodne už na 25. októbra 2023, pojednávanie však bolo zrušené z procesných dôvodov.
Dav o niekoľkých desiatkach ľudí musela udržať pod kontrolou polícia na koňoch.
Nový šéf parlamentu by mohol byť podľa Tibora Gašpara zvolený do konca roka.
Rozporuplné tvrdenia sa nedalo bezprostredne objasniť.
Tie signály podľa šéfa KDH prichádzajú.
Igor Rattaj by namiesto príkazov a zákazov očakával zo strany Európskej únie väčšiu podporu voľnému európskemu trhu.
Informuje o tom portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinské vzdušné sily.
Ako Tomáš ďalej povedal v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3, v takomto prípade by však post šéfa rezortu vnútra musel ostať strane Hlas.
3.11.2024 (SITA.sk) – Rusko stále používa do dronov a rakiet, ktorými útočí na Ukrajinu, komponenty z Číny, Európy aj Spojených štátov. Cez víkend na to upozornil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, informuje portál Ukrajinská pravda.
Zelenskyj vo svojom prejave povedal, že voči Ukrajine v októbri Rusko použilo viac ako 2 000 dronov Šáhid. Tento počet podľa neho znamená, že viac ako 170-tisíc komponentov malo byť zablokovaných a nedodaných do Ruska.
„Mikročipy, mikrokontroléry, procesory a mnohé súčiastky, bez ktorých by tento teror jednoducho nebol možný. To všetko sa do Ruska dodáva zo zahraničia. Nanešťastie, pochádza to od spoločností z Číny, Európy a Ameriky – množstvo mikrosúčiastok, ktoré prispievajú k neustálemu teroru Ruska,“ vyjadril sa Zelenskyj.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2024 (fotografie)
Ukrajinský prezident zdôraznil, že je potrebné viac zapracovať na kontrole exportu špecializovaných komponentov a zdrojov, aby Rusko v tejto súvislosti neobchádzalo sankcie. Tiež vyzval na prísnejšie sankcie voči Rusku.
Viac k témam: drony Šáhid, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa Zelenského naďalej útočí na Ukrajinu s dronmi, ktoré majú západné komponenty © SITA Všetky práva vyhradené.