Uvoľnená časť horského ľadovca spôsobila v Indii záplavy, ktoré si vyžiadali ľudské obete
Úrady varovali obyvateľov v oblasti rieky Alaknanda, aby okamžite odišli do bezpečia.
Filtrovať podľa kategórie
Úrady varovali obyvateľov v oblasti rieky Alaknanda, aby okamžite odišli do bezpečia.
Doklad by znamenal istú dávku povinnosti sa zaočkovať a bol by diskriminačný.
Exministerka vnútra Denisa Saková povedala, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) prisľúbil, že „sa pokúsi spraviť nový zákon, ktorý by upravoval podmienky kolúznej...
Na juhu Nemecka majú zase pomerne teplé, jarné počasie.
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) má podľa prieskumu dôveru 21 percent.
Mesto Trnava najnovšie kupuje pre svoje cintorínske služby minibager na kopanie hrobov.
Prípravu novej strany potvrdil Milan Mazurek.
John McManus z BBC uviedol, že to nemá nič spoločné s vysvätením žien do kňazského stavu, hoci niektorí kritici budú tvrdiť, že je to ďalší krok k tomuto cieľu.
S vládou Igora Matoviča sú veľmi spokojné len tri percentá opýtaných a skôr spokojných je 24 percent respondentov.
Podľa organizácie Road Haulage Association je terajší počet 10-tisíc britských colných deklarantov iba pätinou z toho, čo je potrebné.
7.2.2021 (Webnoviny.sk) – V Indii v nedeľu spustili rozsiahlu záchrannú akciu po tom, ako uvoľnená veľká časť horského ľadovca zapríčinila v štáte Uttaránčal záplavy a zničila množstvo domov.
Zatiaľ hlásia deväť mŕtvych a približne 140 nezvestných zamestnancov dvoch vodných elektrární.
Voda sa dostala do dvoch priehrad, pričom jednu elektráreň zničila a druhú poškodila. Úrady varovali obyvateľov v oblasti rieky Alaknanda, aby okamžite odišli do bezpečia.
Zároveň vypustili ďalšie dve priehrady, aby zabránili zaplaveniu miest Haridvár a Rišikeš, kde zatvorili všetky turistické miesta a zastavili všetky vodné aktivity.
Indický premiér Narendra Modi na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že „neustále monitoruje situáciu“. Dodal, že „India stojí za všetkými obyvateľmi štátu Uttaránčal a modlí sa za ich bezpečnosť“.
V roku 2013 zomreli v tomto štáte tisíce ľudí po tom, ako silné dažde spustili záplavy a zosuvy pôdy. Zničili pritom tisíce domov a cesty a v mnohých častiach prerušili komunikačné spojenie.
Viac k témam: záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Uvoľnená časť horského ľadovca spôsobila v Indii záplavy, ktoré si vyžiadali ľudské obete © SITA Všetky práva vyhradené.