Na protestoch v Bratislave boli podľa Mikulca ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky
Policajti si podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo hájili verejný poriadok.
Filtrovať podľa kategórie
Policajti si podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo hájili verejný poriadok.
Konštrukcia o policajných provokatéroch nemá akúkoľvek logiku.
Obdobie najkrajších sviatkov v roku sa nezadržateľne blíži a opäť si budeme klásť tradičnú otázku: čím pohostiť a potešiť príbuzných na slávnostnom stole a pod vianočným...
Divíziu Honor založil Huawei v roku 2013. Podľa údajov materskej spoločnosti dodáva zákazníkom zhruba 70 miliónov mobilov ročne.
Viaceré neformálne zoskupenia si na sociálnej sieti dohadovali protest pred bydliskom predsedu vlády.
O dotáciu môžu požiadať len podnikatelia zasiahnutí prvou vlnou pandémie, no ministerstvo robí všetko pre to, aby mohli o dotácie žiadať aj tí, ktorých zasiahla druhá vlna.
Premiér Igor Matovič zároveň vyhlásil, že dnešný deň nie je pohrebom Novembra 1989, ale jeho budíčkom.
V Martine sa pokúšali zvýšiť poplatok už vlani, keďže na služby súvisiace s vývozom a skládkovaním odpadu mesto doplácalo z rozpočtu 790-tisíc eur navyše.
Ďalšie desiatky ľudí čakajú pri buste Alexandra Dubčeka pred Národnou radou SR.
Zvolenie rešpektovaného 76-ročného akademika by mohlo prispieť k ukončeniu politickej krízy.
18.11.2020 (Webnoviny.sk) – Protesty v utorok 17. novembra nemali nič spoločné s pokojným prejavom. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) s tým, že tam boli ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky a používali pyrotechniku.
„Ľudia sú identifikovaní, páchatelia sú identifikovaní, niektorí budú riešení v ďalších konaniach,” povedal šéf rezortu vnútra. Podotkol, že im hrozí trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa, kde je trestná sadzba 24 rokov. „My budeme v tomto veľmi dôkladní a prísni,” uzavrel.
Podľa premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) zvládli príslušníci Policajného zboru SR utorkové neohlásené zhromaždenia profesionálne a s rozvahou, za čo im patrí verejná úcta a vďaka.
Policajti si podľa premiéra vypočuli tisíce oplzlých slov len preto, lebo hájili verejný poriadok. „Vulgárne slová, provokácie a posmešky od ‚slušných ľudí‘, ktoré v skutočnosti patrili mne, ale keď ma nemali poruke, na Vás si svoju slušnosť vyvŕšili,” napísal na sociálnej sieti Facebook.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest proti vláde Igora Matoviča pred Úradom vlády
Matovič sa policajtom zároveň ospravedlnil s nádejou, že zhromaždení si nabudúce uvedomia, že policajti nie sú ich nepriatelia len preto, že si robia svoju prácu.
Pri útokoch zúčastnených osôb bol zranený jeden príslušník Policajného zboru. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje bratislavská polícia, zhromaždenia sa uskutočnili na Námestí SNP, Hodžovom námestí, Predstaničnom námestí, Námestí slobody a aj pred budovou Národnej rady SR.
„Na zhromaždeniach sa zúčastnili aj prívrženci krajnej pravice ako aj rizikoví športoví fanúšikovia z Ultras skupín. Verejný poriadok bol narušený na Námestí slobody a na Hodžovom námestí, preto bola polícia nútená použiť donucovacie prostriedky,” uviedla polícia.
Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestovali proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras. Tí pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády.
Medzi rečníkmi pred Prezidentským palácom vystúpili poslanci Národnej rady SR Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota.
Viac k témam: minister vnútra SR, pandemické opatrenia, premiér Slovenskej republiky, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Na protestoch v Bratislave boli podľa Mikulca ľudia, ktorí chceli vyprovokovať násilie a bitky © SITA Všetky práva vyhradené.