Dvoch ľudí zastrelili v Peru počas násilných demonštrácií proti dočasnému prezidentovi
Na zhromaždení za odstúpenie dočasného prezidenta Manuela Merina sa zúčastnili tisíce ľudí.
Filtrovať podľa kategórie
Na zhromaždení za odstúpenie dočasného prezidenta Manuela Merina sa zúčastnili tisíce ľudí.
Okolnosti vzniku dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 6 do 11 stupňov Celzia.
Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, od októbra 2010 vzrástol o 130,8-tisíca.
Všetky obete boli v čase nešťastia pripojené na pľúcnu ventiláciu.
Zákazníkom podľa prieskumu nechýba nakupovanie vo veľkých obchodných centrách či supermarketoch.
Komisia pre reformu verejnej správy mala byť zriadená v septembri, mená jej delegátov však doteraz nie sú známe.
Rezort dopravy chce byť pripravený pre prípad, že sa hygienické opatrenia uvoľnia.
Rakúsko od utorka výrazne obmedzí pohyb na verejnosti, zatvárajú sa takmer všetky obchody.
Abdalláh Ahmed Abdalláh sa považuje za jedného z hlavných strojcov vražedných útokov na ambasády USA v Afrike v roku 1998.
15.11.2020 (Webnoviny.sk) – Pri násilných demonštráciách v hlavnom meste Peru Lima zomreli v noci na nedeľu dvaja ľudia. Na zhromaždení za odstúpenie dočasného prezidenta Manuela Merina sa zúčastnili tisíce ľudí.
Podľa agentúry AP zomreli po zásahu strelnou zbraňou dvaja muži vo veku 24 a 25 rokov.
Tlak na odchod dočasného prezidenta medzitým rastie. Jeho vládny kabinet už opustilo najmenej deväť ministrov. Predseda parlamentu už zvolal zasadnutie, ktoré sa bude zaoberať otázkou Merinovej rezignácie.
Manuel Merino dočasne obsadil post hlavy štátu v pondelok po tom, čo peruánsky parlament hlasoval za impeachment prezidenta Martína Vizcarru.
Ten čelil obvineniam, že v bývalej funkcii rozdával za úplatky štátne zákazky. Vizcarra sa po hlasovaní v parlamente, ktorému v tom čase predsedal jeho nástupca Merino, vzdal úradu.
Údajnú úplatkársku kauzu však sprevádza mnoho nejasností a Vizcarrovi prívrženci hovoria o parlamentnom puči.
Viac k témam: demonštrácia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvoch ľudí zastrelili v Peru počas násilných demonštrácií proti dočasnému prezidentovi © SITA Všetky práva vyhradené.